Rođen je 31. siječnja 1958. u Sisku. Diplomirao je glumu na Akademiji za kazalište, film i televiziju u Zagrebu 1980. godine. U kazalištu, na televiziji i filmu ostvario je veliki niz zapaženih uloga, od Rica iz „Velog mista“ redatelja Joakima Marušića, preko predstava ispred svoga vremena Kazališne družine Akter, pa „Titusa Andronicusa“ redatelja Dušana Jovanovića, „Richarda III.“ u režiji Ljubiše Ristića i brojnih drugih predstava KPGT-a uz naistaknutije glumce jugoslavenskog kulturnog prostora, potom preko „Bauhausa“ i „Nacije“ Paola Magellija, do Marija Karduma u seriji redatelja Dalibora Matanića „Novine“, koju je kupila najpoznatija svjetska mrežna videoteka Netflix. Predavao je na poslijediplomskom studiju Gluma, mediji, kultura Sveučilišta u Rijeci.
Od 1992. do 2000. radio je na talijanskoj akademiji kao profesor glume na Scuola di Recitazione del Teatro Stabile di Genova. U tom razdoblju sudjelovao je na brojnim projektima diljem Italije, surađivao s najvećim glumačkim i redateljskim zvijezdama kazališta i filma. Od brojnih izvanrednih glumačkih ostvarenja zapamćen je i po ulozi mafijaša Kirilova u popularnoj seriji „Incantesimo“ / „Čarolija“.
Bogat je i popis sinkroniziranih animiranih filmova i serija u kojima je brojnim likovima posudio glas.
Stalni je član Hrvatske drame Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca u Rijeci od 2018. godine.


ULOGE U HNK IVANA PL. ZAJCA


Grgo – „Riva i druxi M. Rakovac, r: Lary Zappia, 2008.;

Narator – VodaV. Nazor, r: Matija Ferlin, 2018.;

Domagoj, socijalni radnik – Naš odgoj V. Klepica, r: Renata Carola Gatica, 2018.;

Nepoznati / Stefan Heinz (producent)„Michelangelo“ M. Marković Matthis po motivima M. Krleže, r: Sebastijan Horvat, 2018.;

Cecil B. DeMille, redatelj „Sunset Boulevard“ A. L. Webber, r: Renata Carola Gatica, d: Igor Vlajnić, kor: Tihana Strmečki, 2019.;

Više uloga – „Prava komedija“ omnibus, koncept: R. Carola Gatica, M. Blažević, r: Olja Lozica, Jelena Lopatić, Natalija Manojlović, Zijah Sokolović, Saša Anočić, Matija Ferlin, Edvin Liverić, Miran Kurspahić, Ivan Penović, Renata Carola Gatica, 2019.;

Fumulo / General Egon Grabner – Vježbanje života – drugi put“ / „Esercitazione alla vita – seconda volta“ N. Fabrio – L. Klarić, M. Ležaić, N. Rafaj, M. Blažević, r: Marin Blažević, 2020.


ULOGE IZVAN HNK IVANA PL. ZAJCA


Uloge u drugim kazalištima

Kažu da je sova nekad bila pekareva kći“ V. Zuppa, r: Rade Šerbedžija, Darko Rundek, Vjeran Zuppa, Kazališna družina Akter, Centar za kulturnu djelatnost Kulušić, Zagreb, 1981.

Fred – „SpašeniE. Bond, r: Rade Šerbedžija, Kazališna družina Akter, Centar za kulturnu djelatnost Kulušić, 1983.;

Prvi glumac / Duh Hamletova oca – „HamletW. Shakespeare, r: Jiří Menzel, Dubrovačke ljetne igre, 1982.;

Pulcinella – „Pulcinella capitano del popoloL. Compagnone, r: Egisto Marcucci, HNK Split / Emilia Romagna Teatro, Progetto Teatro Europa Mediterraneo, 1984.;

Daniel de Bosola, vojvotkinjin glavni konjušar – OrestijaJ. Webster, r: Janez Pipan, Gradsko dramsko kazalište Gavella, 1988.;

Orest – „OrestijaEshil, r: Eduard Tomičić Buntauli, Prologomena, Pula, Malo rimsko kazalište, 1989.;

Mefisto – „Postolar i vrat“ L. Paljetak, r: Krešimir Dolenčić, Zagrebačko kazalište mladih, 1989.;

Ago von Bohna – „Radni naslov: Nacija“ – „Fosil“ C. Sternheim, r: Paolo Magelli, Zagrebačko kazalište mladih, 1989.;

Prvi prosac / Euriloh / Prvi mornar – „Odisej i sin ili Svijet i domV. Taufer, r: Vito Taufer, Zagrebačko kazalište mladih, 1990.;

Šakal Tabaqui – „Knjiga o džungli“ R. Kipling, r: Janusz Kica, Zagrebačko kazalište mladih, 1990.;

K. – „BauhausS. Šnajder, r: Paolo Magelli, Zagrebačko kazalište mladih, 1990.;

Agamemnon / Satir – „HekubaM. Držić, r: Ivica Boban, Dubrovačke ljetne igre, 1991.;

Jazon – „MedejaEuripid, r: Lenka Udovički, Kazalište Ulysses, 2002.;

Jacques Roux – „Marat / SadeP. Weiss, r: Lenka Udovički, Kazalište Ulysses, 2003.;

Kent – „Kralj Lear“ W. Shakespeare, r: Lenka Udovički, Kazalište Ulysses, 2003.;

Klaudije, danski kralj – „HamletW. Shakespeare, r: Lenka Udovički, Kazalište Ulysses, 2004.;

Tuba (1952 – 2003), general i privatni poduzetnik, Hrvat – „Kad se mi mrtvi pokoljemoN. Mitrović, r: Tomislav Pavković, HNK Split, 2007.;

Tullio – Moderna vremenaA. Trigona Occhipinti, r: Nenni Delmestre, HNK Split, 2007.;

Tezej, sin Egejev, atenski kralj – „Fedra J. Racine, r: Marco Sciaccaluga, 54. Splitsko ljeto, 2008.;

Ive Škik – „Blak M. Rakovac, r: Ines Pletikos, INK Pula, 2015.;

 

Uloge u inozemstvu

Irfan – „Šiptarr: Ljubiša Ristić, KPGT, NP Subotica, 1985.;

Jago –OteloW. Shakespeare, r: Nada Kokotović, KPGT, NP Subotica, 1986.;

Richard III. – „Richard III.W. Shakespeare, r: Ljubiša Ristić, KPGT, NP Subotica, 1986.;

Arnolphe – „Škola za ženeJ. B. P. Molière, r: Janez Pipan, KPGT, NP Subotica, 1986.;

Hiron – „Titus AndronicusW. Shakespeare, r: Dušan Jovanović, NP Subotica; 1989.;

Scimmiotto – „La ciociaraA. Moravia, r: Aldo Reggiani, Teatro stabile di Genova, 1991.;

Colosso – „Roberto ZuccoB. M. Koltès, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1992.;

Stanley – „Un tram che si chiama desiderioT. Williams, r: Elio De Capitani, Teatro Eliseo di Roma, 1993.;

Riccardo III. – „Riccardo IIIW. Shakespeare, r: Lary Zappia, Aleksandar Cvjetković, Teatro Ricerca Salento, Mesagne, Brindisi, 1994.;

Schaaf – „Un messe in campagna“ I. S. Turgenjev, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1996.

Il Conte – „Le false confidenzeP. C. de Marivaux, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1997.;

Cecil Graham – „Il ventaglio di Lady WindermereO. Wilde, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1998.;

BabbyBobby – „Lo storpio di InishmaanM. McDonagh, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1999.;

Ivan Markoff – „Le tigriG. P. Bona, r: Marco Sciaccaluga, Teatro stabile di Genova, 1999.;

Il padre– „Sei personaggi.com“ E. Sanguineti, r: Andrea Liberovici, Teatro stabile di Genova, 2001.;

Reclutatore – „Madre Coraggio e i suoi figli“ B. Brecht, r: Marco Sciacaluga, 2002.

Shramjev – „Il gabbiano“ A. P. Čehov, r: Valerio Dinasco, Teatro stabile di Firenze, 2002.

Carlo Ferro – I quaderni di Serafino Gubbio operatore“ L. Pirandello, r: Andrea Liberovici, Teatro stabile di Roma, 2003.

James – „Il tenente di Inishmore“ M. McDonagh, r: Marco Sciacaluga, Teatro stabile di Genova, 2004.

Il „Professore“ – „L‘agente segreto“ J. Conrad, r: Marco Sciacaluga, Teatro stabile di Genova, 2008.

 

Uloge u filmovima, serijama i TV dramama

Rico – Velo misto“ serija, r: Joakim Marušić, 1980.;

Davor – Nepokoreni grad“ serija, r: Eduard Galić, 1982.;

Telegrafist – djelatnik OZN-e – Zamke“ serija, r: Berislav Makarović, 1983.;

Mali „Kiklop“ serija, r: Antun Vrdoljak, 1983.;

Stražar – „The Dirty Dozen“ / „La sporca dozzina“ / Dvanaestorica žigosanih“ serija, r: Douglas Hickox, 1988.;

Otac – „Božićna bajka“ tv film, r: Bruno Gamulin, 1990.;

Njemački vojnik – Born to ride“ igrani film, r: Graham Baker, 1991.;

Dosso – La vita cambia“ igrani film, r: Gianluigi Calderone, 2000.;

Federico Nuti– A deadly compromiseigrani film, r: Giovanni Robbiano, 2000.;

Landlord– Santa Maradonaigrani film, r: Marco Ponti, 2001.;

PippoIl testimone“ igrani film, r: Michele Soavi, 2001.;

Ubojica – „Il commissario“ miniserija, r: Alessandro Capone, 2002.;

Ivica – „Il tramite“ film, r: Stefano Reali, 2002.

KirilovIncantesimo 5”/ Čarolija5. sezona serija, r: Alessandro Cane, 2002.;

Tre casi per Laura C“ miniserija, r: Gianpaolo Tescari, 2002.;

Darnoff – Le stagioni del cuoreserija, r: Antonello Grimaldi, 2003.;

Journalist – „The Fever“ / „Groznica“ igrani film, r: Carlo Gabriel Nero, 2004.;

Ivica – Verso nordserija, r: Stefano Reali, 2004.;

Emir „Don Matteo 4“ serija, r: Andrea Barzini, 2004.;

Uomo magnacciaL’uomo del sottosuolokratki film, r: Claudio Giovannesi, 2005.;

Darkov otac – Padre speranzaigrani film, r: Ruggero Deodato, 2005.;

Erak –La moglie cineseserija, r: Antonello Grimaldi, 2006.;

Boris Ivanon – 48 oreserija, r: Eros Puglielli, 2006.;

Ugostitelj agent – Odmori se, zaslužio siserija, r: Snježana Tribuson, 2006.;

Franco SmerducciNaša mala klinikasitcom, r: Branko Đurić Đuro, 2006.;

Marko Čens” PrilikaBalkan Incserija, r: Boštjan Vrhovec, 2006.;

EmoHermano igrani film, r: Giovanni Robbiano, 2006.;

Inspektor Vinko MogućnostBitange i princezeserija, r: Goran Kulenović, 2007.;

Pavel Musin – „Distretto di polizia 9“ serija, r: Alberto Ferrari, Matteo Mandelli, 2009.;

Prof. Letinić – Stipe u gostimaserija, r: Ognjen Sviličić, 2011.;

Squadra antimafia 6“ serija, r: Christophe Tassim, 2013.;

Bekim Halilaj – Počivali u miruserija, r: Kristijan Milić, Goran Rukavina, 2013.;

Zlatan Škarica – „Ruža vjetrovaserija, r: Davor Tatić, 2013.;

Ivan Franić – „Tajneserija, r: Tanja Golić, Tomislav Rukavina, Darko Pleić, Ivan Šarić, 2013./2014.;

Petar Kolar – „Vatre ivanjskeserija, r: Ivan Šarić, Aldo Tardozzi, Dario Pleić, Tomislav Rukavina, 2014./2015.;

Mario Kardum – „Novineserija, r: Dalibor Matanić, 2016. – 2020.;

Maks – „Prava ženaserija, r: Tanja Golić, Predrag Peđa Marković, Milivoj Puhlovski, 2016./2017.

 

NAGRADE I PRIZNANJA

Međunarodni festival MESS, Sarajevo, nagrada „Zlatna jabuka“ kazališnoj družini Akter za izvedbu u predstavi „Koja gora, Ivo?“ 1980.

Nova Gorica, festival eksperimentalnih scena, prva nagrada Kazališnoj družini AKTER zajednička nagrada za izvedbu u predstavi „Kažu da je sova nekad bila pekareva kći“, 1981.

Sombor fest, nagrada za najboljeg glumca za ulogu Irfana u predstavi „Šiptar, 1989.