Rođen je 13. kolovoza 1989. u Splitu. Na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, gluma i lutkarstvo magistrirao je kao Magistar kazališne umjetnosti – akademski glumac i lutkar, 2013. Stalni je član u Drami HNK Ivan pl. Zajc od siječnja 2018. godine.


 

ULOGE U HNK IVANA PL. ZAJCA

Fratar – Voda Vladimir Nazor, r: Matija Ferlin, 2018.;

Isus / scenski radnik – „Michelangelo“ M. Krleža / M. Marković Matthis, r: Sebastijan Horvat, 2018.;

Regoč – „Regoč I. Brlić Mažuranić, r: Olja Lozica, 2019.;

Ludwig Jakob Fritz / Galaise von Horstenau / Hrvoje – „Leica format D. Drndić, r: Franka Perković, 2019.;

Više uloga Prava komedija“ omnibus, koncept: R. Carola Gatica, M. Blažević, r: Olja Lozica, Jelena Lopatić, Natalija Manojlović, Zijah Sokolović, Saša Anočić, Matija Ferlin, Edvin Liverić, Miran Kurspahić, Ivan Penović, Renata Carola Gatica, 2019.;

Više uloga – „La commedia“ omnibus, koncept: R. Carola Gatica, M. Blažević, r: Jen Pitt, Annie Jin Wang, Giulio Settimo, Giuseppe Nicodemo, Giorgio Amodeo, Marco Di Stefano, Nenad Pavlović, Denis Brižić, Renata Carola Gatica, 2019.;

Avijatičar – „Mali princ“ A. de Saint Exupéry, I. Đula, r: Renata Carola Gatica, Riječko kazalište mladih Kamov”, 2019.;

Lucijan Vježbanje života – drugi put“ / „Esercitazione alla vita – seconda volta“ N. Fabrio – L. Klarić, M. Ležaić, N. Rafaj, M. Blažević, r: Marin Blažević, 2020.

 

ULOGE IZVAN HNK IVANA PL. ZAJCA

Uloge u drugim kazalištima u Hrvatskoj

Stanko – Auvergnanski senatori V. Korajac / N. Stazić, r: Robert Raponja, Gradsko kazalište Požega, 2010.;

Pljačkaš, Medicinar – Paralelni svjetoviM. Gavran, r: Robert Raponja, HNK Osijek, 2010.;

Pripovjedač – Sto godina u dva danaM. Anić, r: Robert Raponja, Nogometni klub Hajduk, Grad Split-Riva, 2011.;

Algernon Moncrieff – Važno je zvati se ErnestO. Wilde, r: Robert Raponja, Umjetnička akademija u Osijeku, 2012.;

Pale – Pale sam na svijetu J. Sigsgaard, r: Ivan Kristijan Majić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2012.;

Princ Ivan – Žar ptica M. Lupi Alvir, r: Lawrence Kiiru, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Rđavi – Čudnovate zgode šegrta Hlapića A. G. Matoš, r: Ivan Leo Lemo, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Mladi Djed Abeced – Družba djeda Abeceda B. Markšić, adaptacija: Mladen Vujčić, r: Mladen Vujčić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Grga Čvarak – Grga ČvarakR. Zvrko, r: Tamara Kučinović, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Louis XIV. – Noć bogova M. Gavran, r: Robert Raponja, Teatar Gavran, 2013.;

Dobri duh grada – Ovdje u graduI. K. Majić, J. Radan, r: Ivan Kristijan Majić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Vrag – Jamesove mačkeJ. Joyce, adaptacija: Nikola Zavišić, r: Nikola Zavišić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2013.;

Ivica – Deveta ovčicaS. Šesto, r: Ljudmila Fedorova, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2014.;

Princ – Pepeljuga C. Perrault, r: Ivan Leo Lemo, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2014.;

Sotona – Betlehemska zvijezda V. Predmerski, r: Petronela Dušova, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2014.;

Fra Lovro, Mercutio – Romeo i Julija W. Shakespeare, r: D.Torjanac, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2014.;

Reldresal – Gulliverova putovanjaJ. Swift, r: Ivan Kristijan Majić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2015.;

Jonathan – Jonathanov letpo motivima romana Galeb Jonathan Livingston” R. Bacha, r: Nikola Zavišić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2015.;

Lisica – Pinokio C. Collodi, r: Damir Mađarić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2015.;

Bundaš – Vesela Avlija B. Mihaljević, r: Ivan Balog, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2016.;

Tin / Djecozgrab– Nije me strah D. P. Farkaš, r: Ljudmila Fedorova, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2016.;

Čovjek – Ja magarac Z. Balog, r: Dražen Ferenčina, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2016.;

Jele /, Otac – Bijeli jelen V. Nazor, r: Tamara Kučinović, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2016.;

Mijo Zmijo – Priča s morskog dnaprema motivima zbirke Monike Kompanikove Dubokomorske priče, r: Maja L. Vuković, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2017.;

Ružno pače – Ružno pače H. C. Andersen, r: Đorđe Dukić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2017.;

JamesJames i divovska breskva R. Dahl, r: Dragoslav Todorović, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek, 2017.;

Francois ZašutiJ. Sobre, R. Ruell, r: Damir Mađarić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek u koprodukciji s kazalištem Oberon, 2017.;

Edi – „Događaj koji mijenja sve“ r: Nataša Antulov, Aleksandra Stojaković Olenjuk, 2019.

 

Uloge u reklamama

Sven – Zaštitno lice kampanje za Tele2, (2017. – 2020.)

 

 

NAGRADE I PRIZNANJA

24. SLUK, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje, uloga Grga Čvarak u predstavi Grga Čvarak u režiji Tamare Kučinović, 2013.

17. ASSITEJ, nagrada za najbolje kolektivno glumačko ostvarenje u predstavi „Deveta ovčica“, 2014.

25. SLUK, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje u ulozi dječaka Ivice u predstavi Deveta ovčica u režiji Ljudmile Fedorove, 2015.

8. festival hrvatske drame Mali Marulić, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje u ulozi dječaka Ivice u predstavi Deveta ovčica u režiji Ljudmile Fedorove, 2015.

15th International festival of children’s theatres Banja Luka, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje, uloga dječak Tin i Djecozgrab, u predstavi „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2016.

49. PIF – nagrada za najbolje glumačko ostvarenje u ulogama dječaka Tina i Djecozgraba u predstavi „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2016.;

24. Festival glumca, nagrada „Nevenka Filipović“ za najbolje ostvarenje u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu ili mlade za predstavu „Bijeli Jelen”, 2017.

19 th International puppet festival „Zlatna Iskra“, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje, u ulogama dječaka Tina i Djecozgraba u „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2017.

10. festival hrvatske drame Mali Marulić, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje, uloga dječak Tin i Djecozgrab u „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2017.

25. Festival glumca, nagrada Nevenka Filipović za najbolje ostvarenje u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu ili mlade, uloga Francoisa, u predstavi „Zašuti“ u režiji Damira Mađarića, 2018.

4. FEDU festival Sarajevo, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu dječaka Tina u predstavi „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2018.

21. ASSITEJ, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu dječaka Tina u predstavi „Nije me strah u režiji Ljudmile Fedorove, 2018.

Nagrada HNK Ivana pl. Zajca „Galiano Pahor“ za najbolju ostvarenu mušku ulogu za ulogu Regoča u predstavi Regoč“ u režiji Olje Lozice te za ulogu Ludwiga Jakoba Fritza u predstavi „Leica format“ u režiji Franke Perković, 2019.