Predrag Sikimić

Glumac

Završio je I. stupanj Ekonomskog fakulteta, Trenerska škola.
Glumu je studirao na zagrebačkoj Akademiji dramskih umjetnosti, Područni odjel Rijeka.
Još za vrijeme studija nastupa u predstavama HNK Ivana pl. Zajca, gdje do danas ostaje članom glumačkog ansambla Hrvatske drame.


Uloge u HNK Ivana pl. Zajca

U Hrvatskoj drami:
Liolà– “Liolà2, L. Pirandello, r: J. Juvančić
Osip – “Revizor” , N. V. Gogolj, r: V. Taufer
Viktor – “Legenda o svetom Muhli”, M. Matišić r: M. Carić
Toby – “Posjet stare dame”, F. Dürrenmatt, r: Lj. Georgievski
Vojvoda Cornwall – “Kralj Lear”, W. Shakespeare, r: V. Taufer,
Jovanin Despot – “Vježbanje života”, N.Fabrio-D.Gašparović, r: G. Paro,
Čehov– “Čehov je Tolstoju rekao zbogom”, M. Gavran, r: Lj. Georgievski
Trofimov – “Višnjik” A. P. Čehov, r: N. Mangano
Dr. Foustka –”Iskušenje”, V. Havel, r: Lj. Georgievski
Etienne – “Dama iz Maxima”, G. Feydeau, r: R. Marčić
Građanin – “Kraljevo”, M. Krleža, r: V. Taufer
Cowboy – “Nisam ja Rappaport”, H. Gardner, r. R. Bašić,
Pratnja – “Umorstvo u katedrali”, T. Eliot, r. Z. Sviben,
Czervenka–”Život za rafineriju”, D. Gašparović, Milutin Barač, r: V. Vukmirović
Toaleta/ Konobar Gajo – “San o sreći”, J. Nestroy, r: L. Katunarić
Vitez Andrew Grozomor – “Na tri kralja”, W. Shakespeare, r: V. Gerić
Crnoglav – “Smrt Vronskog”, N. Fabrio-I. Boban, r: I. Boban
Rade Škorić – “Klupko”, P. Budak, r: Ž. Orešković,
Ljudevit Vukotinović – “Pjesnikova kob”, T. Maštrović, r: M. Juran,
Frane – “Duhi”, D. Gervais, r: M. Carić
Doktor Nino–”Čovjek, zvijer i krepost”, Luigi Pirandello, r: I. Kunčević
Majčin ljubavnik – “Posljednja karika”, L. Kaštelan, r: N. Delmestre,
Emile Tavernier – “Slamnati talijanski šešir”, E. Labiche, r: S. Banović
Romain Tournel – “Buba u uhu” G. Feydeau, r: I. Kunčević
Rudolf – “Velika Tilda”, I.Vidić, r: N. Delmestre
(glumac K) Zatvorenik ubojica, 3. luđak, General, Marek – “Doživljaji dobrog vojaka Švejka”, J. Hašek, r: S. Moša
Trener – “Jazz”, F. Šovagović, r: I. Buljan,
Čovjek koji plače – “Krvavi svatovi”, F. G. Lorca, r: D. Zlatar Frey,
Evgenij Sergejevič Dorn – “Galeb”, A. P. Čehov r: J. Marković
Felix Glembay – “Glembajevi”, M. Krleža, r: B. Brezovec
Roderigo – “Othello”, W. Shakespeare, r: D. De Brea
Grumio – “Ukroćena goropadnica”, W. Shakespeare, r: V. Taufer
T. Williams –”Tramvaj zvan žudnja–, T. Williams r: D. Mustafić
Majstor Svjetlosti – “Zajedno”, Lukas Moodysson, r: M. Latin

U Operi:
Princ Orlofsky – “Šišmiš”, J. Strauss, , r: I. Krajač
Prvi mafijaš – “Kiss me Kate”, C. Porter, r: L. Katunarić
Klaun – “Sedam smrtnih grijeha”, B. Brecht – K.Weill, r: M. Šaremblek

U Talijanskoj drami:
Schwei –”Per il bene di tutto”, F. Randazzo, r: F. Randazzo
Franz – “Album di famiglia”, A. Damiani, r: N. Mangano
Conte Cavriaghi – “Gattopardo”, G. T. Di Lampedusa, r: A. Savelli
Attilio, Giovanni De Luca – “Farse” (Don Raffaele il trombone, Il ramoscello d’ olivo), P. de Filippo r: N. Mangano
Virginia – “Regine”, G. Carbone, r: N. Mangano


Uloge u drugim kazalištima

Woyzeck – “Woyzeck”, G. Buchner, r: L. Zappia,
Nick – “Tko se boji Virginije Woolf”, E. Albee, režija L. Zappia
Oswald – “Kralj Lear”, W. Shakespeare, Kralj Lear, r: L.Udovički, Teatar Ulysses