Rođena 10.06.1981. u Rijeci. Ples uči u srednjoj školi suvremenog plesa “Ane Maletić” i plesnom studiju “Action” u Zagrebu. Pohađa the Bernstein School of Musical Theatre (BSMT) u Bolonji gdje uči glumu, pjevanje i ples(klasičan, jazz, suvremeni, step i modern) te 2004 stječe zvanje triple threat performera. Članica je Talijanske Drame od 2007 do 2016 a 2019 stupa u stalni angažman kao članica Hrvatske i Talijanske Drame. Osim na hrvatskom i talijanskom igra i na engleskom jeziku. Raspon glasa: mezzosoprano.

Nata il 10 giugno 1981 a Fiume. Studia danza a Zagabria alla scuola di danza contemporane “Ana Maletić” e allo studio di danza “Action”. Frequenta la Bernstein School of Musical Theatre (BSMT) di Bologna dove studia recitazione, canto e danza (classica, moderna, tap, contemporanea, jazz). Nel 2004 si diploma e diventa triple threat performer. È stata membro del Dramma Italiano al Teatro Nazionale Croato Ivan de Zajc di Fiume dal 2007 al 2016. Nel 2019 entra a far parte del Dramma Italiano e Croato. Oltre alla lingua italiana recita in croato e inglese. Estensione vocale: mezzosoprano.

ULOGE U HNK IVANA PL. ZAJCA

2005. Silvia –„Zločin na kozjem otoku”; U. Betti; režija: Damir Zlatar Frey;

2006. Elisa Bonaparte Baciocchi, Grofica Rodweska, Mignon –„Madame Sans-Gene”; Sardou; režija: Alessandra Scaramuzza;

2006. Irene -“Ovaj krevet je prekratak”; Nina Mitrović; režija: Dario Harjaček;

2006. Seljanka /Dori„Kuća cvijeća koja leti”; E.Erba; režija: di Lorenzo Loris;

2007. Nela -„Liolà”; L. Pirandello; režija: Nino Mangano;

2007. Camilla -Goldoni Teminus”; E.Erba-Rui Zink-Tena Stivicic; režija: Toni Cafiero;

2008. Sister Robert Anne -„Nunsense”; Dan Goggin; režija i koreografija: Mojca Horvat;

2008. Pas, Foka, Kraljević, Pripravnik -„Bonaventura veterinar na silu”; Sergio Tofano-Sto; režija: Giorgio Amodeo;

2008. Tea -„Riva i Druxi”; Milan Rakovac; režija: Lary Zappia;

2008. Studentica, Julija -“Laku noć Dezdemona, Dobro jutro Julija”; Mac Donald; režija: Serena Sinigaglia;

2008. Totina -„Večeras improviziramo”; L.Pirandello; režija: Paolo Magelli;

2009. Amy -„Amy’s View”; D. Hare; režija: N. Rosic;

2009. Clementina -„Dodaj mjesto za stolom”; Garinei i Giovannini, Iaia Fiastri; režija i koreografija: Branko Žak Valenta;

2009. Simone -„Škrtac”; Moliere; režija: Oliver Frljić;

2009. Ružna -„Ružna”; Sergi Belbel; režija: Toni Cafiero;

2010. Mima, Nina, Lada, Greta, Agnese -„Sve o ženama”; Miro Gavran; režija: neva Rošić;

2010. Talisse -„Somewhere City”; sulla base del testo di Pavlica Bajsić; regia: Paola Galassi;

2010. Polly -„Opera za tri groša”; Bertolt Brecht e Kurt Weill; regia: Eduard Miler;

2011. Susannah –Spavaće sobe”; Alan Ayckbourn; režija: Paola Galassi;

2011. Mali Kamen –Euridika”; Sarah Ruhl; režija: Lawrence Kiiru;

2011. Alma –Ekscentričnosti jednog slavuja”; T. Williams; regia: Jurij Ferrini;

2012. Mini i Djevojčica – „Mini i Maxi”; Mario Schiavato: režija: Giorgio Amodeo;

2012. Antigona – „Antigona”; Sofocle & Co; režija: Ozren Prohić;

2012. Chava –„Guslač na krovu”; S.Harnick, J.Bock, D.Walker režija: Ozren Prohić;

2012. Beatrice –Umišljena bolesnica”; Goldoni režija: Sasa Broz;

2013. Susonne –8 žena i jedna zagonetka”; Robert Thomas; režija: Toni Cafiero;

2013. Ansambl –Kafka Project”; režija i drammaturgija di Karina Holla;

2014. Biagio –Barun penjač“; prema pripovijetki I.Calvina; režija Paola Galassi;

2014. Keti –Puci z monturi“; Carpinteri e Faraguna; režija: Giorgio Amodeo;

2014. Philia –Pseudolusove muke“; Plaut; režija: G.B Storti;

2015. Pinokio –Pinokio?”; E. Nacinovich; režija: E. Nacinivich;

2015. više uloga –Guliver“; S. Di Blasio i V. Rivelli; režija: Anđelka Nikolić;

2019. Betty –Sunset Boulevard”; A.L.Webber, D. Balck e C.Hampton; režija: Renata Carola Gatica;

2019. Miss Armonia –Prava komedija”; razni redatelji;

2020. Eva Peron – „Evita“ A. L. Webber & T. Rice, r: Renata Carola Gatica, d: Igor Vlajnić, kor: Tihana Strmečki, Damien Cortes Alberti, 

 

ULOGE IZVAN HNK IVANA PL. ZAJCA

2004. Ansambl -„Jesus Christ Superstar“; A.L. Webber e T. Rice, režija: Shawna Farrel; The Starstruck Production Bolonja, Italija

2012. Pepeljuga -„Pepeljuga“; M. Lupi Alvir; režija i koreografija: Mojca Horvat; GKL Rijeka

2015. Rosie / Sophie -„Mamma mia“; B. Ulvaeus e B. Andersson; režija e koreografija: Igor Barberić; Zagrebačko gradsko kazalište Komedija

2016. Manda -„Pacijenti“; M. Gavran i T. Huljić; režija i koreografija: Igor Barberić; BGlad Produkcija; izvedeno u koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski

2017. Miš i Mačka -„Miš u prašumi“; tekst, režija i animacija: Ivana Pokrivka; Lutkarski studio Kvak

2017. Vuk i Praščić -„Tri praščića“; tekst, režija i animacija: Ivana Pokrivka; Lutkarski studio Kvak

2017. Natalia -„Američka patrola u Mornaričkom parku“; D. Lučić; režija: Jasminko Balenović-Koko; INK Pola

2017. Urša -„Barufe“; C. Goldoni-P. Lucić; režija: Vito Taufer; koprodukcija INK Pola, Gledališče Koper, SSG Trst i SNG Nova Gorica

2019. Stara -„Mikrofoni“; tekst i režija: Igor Weidlich; Glazbeno-scenski ansaml Medley

2019. Zbor -„Jesus Christ Superstar“; A. L. Webber e T. Rice; režija: Damir Lončar; Zagrebačko gradsko kazalište Komedija

 

 

FILM, TV E RADIO

2012. Žena -„Telephone Booth 2”; kratki film; režija: Cristian Criss Kolacio; U.M.-S-A.V.E

2014. Blagajnica iz Trsta -„Crno-bijeli svijet”; režija: Goran Kulenović; Interfilm

2017. Žena 2 -„Niz našu obalu-Trst“; radiodrama: Marin Bego; režija: Mislav Brečić; 3. program Hrvatskoga radija

2017. Novinarka -„Rafaël”; režija: Ben Sombogaart; Rinkel Film

2018. Konobarica -„Heirs of the night“; režija: Diederik van Rooijen; Lemming Film, Hamster Film, Maze Pictures, Maipo Film, Nukleus Film

 

PLESNO ISKUSTVO

1999./2001. Članica „Ciboneta“ navijačica košarkaškog kluba Cibona

Od 2003. do danas podučava jazz dance i mjuzikl

2006. „Tanac z ovcu”; produkcija: plesni art laboratorij i centar za kulturni turizam Koraki

2006. „Plešem fiziku”; produkcija: plesni art laboratorije i centar za kulturni turizam Koraki

2010. „Sedam”; produkcija: UPUH Rijeka

2017. „Room N° 7“; produkcija: &M Dance Company i Judita Franković

2018. Performer u Cabaretu Mire Ungara, Zagreb

 

 

KOREOGRAFIJE

2006. Koreograf i redatelj mjuzikla „Pravo na slatko” plesnog studija Step by Step, Zagreb

2007. Dance captain za mjuzikl Nunsense” HNK Ivana pl. Zajca

2009. Asistent koreografa Žaka Valente za mjuzikl „Dodaj jedno mjesto za stolom”

2010. Suradnica za pokret za predstavu „Sve o ženama” HNK Ivana pl. Zajca

2010. Koreograf predstave „Somewhere city” Talijanske drame HNK Ivana pl. Zajca

2014. Koreograf predstave „Pseudolusove muke” Talijanske drame HNK Ivana pl. Zajca

2015. Suradnica za pokret za predstavu “Pinocchio” i „Pinokio?“ HNK Ivana pl. Zajca

2015. Suradnica za step za predstavu „Sušak, Sušak“ HNK Ivana pl. Zajca i Udruge Maraton

2019. Koreograf mjuzikla „Mikrofoni“ glazbeno-scenskog ansambla Medley

 

 

NAGRADE I PRIZNANJA

Prvo mjesto u kategoriji „Duo“ na državnom prvanstvu u Show Danceu u Velikoj Gorici, 2001.

Nagrada „Veljko Maričić“ za najbolju mladu glumicu na festivalu Malih Scena za ulogu Silvije u predstavi “Zločin na kozjem otoku”, 2006.

Nagrada „Zlata Nikolić“ za najbolje glumačko ostvarenje u sezoni 2007/08 za ulogu Sestre Robert Anne u mjuziklu „Nunsense”, 2008.

Nagrada Hrvatskog glumišta za sporednu ulogu u predstavi „Kafka project”, 2013.

Nagrada „Sarah Bernhardt“ HNK Ivana pl. Zajca za ulogu Betty u mjuziklu „Sunset Boulevard“, 2019.

 

/

 

SPETTACOLI AL TEATRO NAZIONALE CROATO IVAN ZAJC

2020 – Evita – Evita”; Tim Rice e Andrew Lloyd Webber; regia: Renata Carola Gatica

2019 – Miss Armonia –La vera commedia”; registi vari

2019 – Betty –Sunset Boulevard”; A.L.Webber, D.Balck e C.Hampton; regia: Renata Carola Gatica

2015 – ruoli vari -„Gulliver“ di S. Di Blasio e V. Rivelli; regia: Anđelka Nikolić;

2015 – Pinocchio –E se invece di Pinocchio…” ; testo e regia: E. Nacinivich

2014 – Philia -„Le fatiche di Pseudolus“; Plauto; regia: G.B Storti;

2014 – Keti -„I botoni de la montura“; Carpinteri e Faraguna; regia: Giorgio Amodeo

2014 – Biagio -„Il barone rampante“; tratto dal romanzo di I.Calvino; regia: Paola Galassi

2013 – Ansamble -„Kafka Project”; regia e drammaturgia: Karina Holla

2013 – Susonne -„8 donne e un mistero”; Robert Thomas; regia: Toni Cafiero

2012 – Beatrice -„La finta malata”; C.Goldoni; regia: Saša Broz;

2012 – Chava -„Il violinista sul tetto”; S.Harnick, J.Bock, D.Walker; regia: Ozren Prohić

2012 – Antigone -„Antigone”; Sofocle & Co; Regia: Ozren Prohić

2012 – Mini e Bambina -„Mini e Maxi”; Mario Schiavato: regia: Giorgio Amodeo

2011 – Alma -„Le eccentricità di un usignolo”; T. Williams; regia: Jurij Ferrini

2011 – La Piccola Pietra -„Euridice”; Sarah Ruhl; regia: Lawrence Kiiru;

2011 – Susannah -„Camere da letto”; Alan Ayckbourn; regia: Paola Galassi;

2010 – Polly –„L’opera da tre soldi”; Bertolt Brecht e Kurt Weill; regia:Eduard Miler;

2010 – Talisse -„Somewhere City”; sulla base del testo di Pavlica Bajsić; regia: Paola Galassi;

2010 – Mima, Lada, Greta, Nina, Agnese„Tutto sulle donne”; Miro Gavran; regia: Neva Rošić;

2009 – Brutta -„Brutta”; Sergi Belbel; regia: Toni Cafiero;

2009 – Simone -„L’avaro”; Moliere; regia: Oliver Frljić;

2009 – Clementina -„Aggiungi un posto a tavola”; Garinei e Giovannini e Iaia Fiastri; regia e coreografia: Branko Žak Valenta;

2009 – Amy -„Amy’s View-Differenti opinioni”; D. Hare; regia: Neva Rošić

2008 – Totina -„Questa sera si recita a soggetto”; L.Pirandello; regia: Paolo Magelli

2008 – Studentessa, Giulietta -„Buonanotte Desdemona, Buongiorno Giulietta”; Mac Donald; regia: Serena Sinigaglia

2008 – Tea -„Riva i druxi”; Milan Rakovac; regia: Lary Zappia;

2008 – Bassotto, Foca, Reuccio, Apprendista -„Bonaventura veterinario per forza” di Sergio Tofano-Sto; regia: Giorgio Amodeo

2008 – Sister Robert Anne -„Nunsense”; Dan Goggin; regia e coreografia: Mojca Horvat;

2007 – Camilla -„Goldoni Terminus”; E.Erba, Rui Zink, Tena Stivicic; regia: Toni Cafiero;

2007 – Nela -„Liolà”; L. Pirandello; regia: Nino Mangano;

2006 – Contadina / Dori -„Dramma Italiano”; E.Erba; regia: Lorenzo Loris

2006 – Irene -„This bed is too short”; Nina Mitrović; regia: Dario Harjaček;

2006 – Elisa Bonaparte Baciocchi, Contessa Rodweska, Mignon –„Madame Sans-Gene”; Sardou; regia: Alessandra Scaramuzza.

2005 – Silvia -„Delitto all’Isola delle Capre”; U. Betti; regia: Damir Zlatar Frey

 

ALTRE PRODUZIONI TEATRALI

2019 – Coro -„Jesus Christ Superstar“; A. L. Webber e T. Rice; regia: Damir Lončar; Teatro Cittadino Zagabrese Komedija

2019 – Vecchia -„Microfoni“; testo e regia di Igor Weidlich; Teatro Medley

2017 – Urša -„Baruffe“; C. Goldoni-P. Lucić; regia: Vito Taufer; coproduzione de INK Pola, Teatro di Capodistria, SSG Trieste e SNG Nuova Gorizia

2017 – Natalia -„Američka patrola u Mornaričkom parku“; D. Lučić; regia: Jasminko Balenović-Koko; INK Pola

2017 – Porcellino e Lupo -„I tre porcellini“; testo e regia: Ivana Pokrivka; Teatro dei burattini Kvak

2017 – Topo e Gatto -„Il topo nella savana“; testo e regia: Ivana Pokrivka; Teatro dei burattini Kvak

2016 – Manda -„Pazienti“; M. Gavran e T. Huljić; regia e coreografia: Igor Barberić; BGlad Production; rappresentato alla sala concerti Vatroslav Lisinski di Zagabria

2015 – Rosie / Sophie -„Mamma mia“; B. Ulvaeus e B. Andersson; regia e coreografia: Igor Barberić; Teatro Cittadino Zagabrese Komedija

2012 – Cenerentola -„Cenerentola“; M. Lupi Alvir; regia e coreografia: Mojca Horvat; Teatro dei burattini di Fiume

2004 – Ansamble -„Jesus Christ Superstar“; A.L. Webber e T. Rice, regia di Shawna Farrel; the Starstruck Production

 

FILM, TV E RADIO

2018 – Cameriera -„Heirs of the night“; regia: Diederik van Rooijen; Lemming Film, Hamster Film, Maze Pictures, Maipo Film, Nukleus Film

2017 – Giornalista -„Rafaël”; regia: Ben Sombogaart; Rinkel Film

2017 – Donna 2 -„Lungo la nostra costa-Trieste“; radiodramma di Marin Bego; regia: Mislav Brečić; 3° programma della radio Croata

2014 – Commessa di Trieste -„Il mondo bianco e nero”; regia: Goran Kulenović; Interfilm

2012 – Donna -„Telephone Booth 2”; cortometraggio-regia: Cristian Criss Kolacio; U.M.-S-A.V.E

 

 

DANZA

2018 – Performer al Cabaret di Miro Ungar, Zagabria

2017 – „Room N°7“; &M Dance Company

2010 – „Sette” produzione dell’Associazione dei Danzatori della Croazia, Fiume

2006 – „Ballo la fisica”; produzione del laboratorio di danza ‘Koraki’, Fiume

2006 – „Tanac z ovcu”; produzione del laboratorio di danza ‘Koraki’, Fiume

Dal 2003 ad oggi insegna danza jazz e musical.

1999-2001 – Cheerleader ‘Ciboneta’ per la squadra di pallacanestro „Cibona“

 

 

COREOGRAFIE E VARIE

2019 – Coreografa di „Microfoni“

2015 – Coreografa di tap per „Sušak, Sušak“ dello HNK Ivan de Zajc e dell’associazione Maraton

2015 – Coreografa di „E se invece di Pinocchio…“; Teatro Nazionale Croato Ivan de Zajc

2014 – Coreografa di „Le fatiche di Pseudolus“; Teatro Nazionale Croato Ivan de Zajc

2012 – Dance captain per „Cenerentola“ al teatro dei burattini di Fiume

2009 – Assistente alla coreografia per „Aggiungi un posto a tavola“; Ivan de Zajc

2008 – Dance captain per il musical „Nunsense“ al Teatro Nazionale Croato Ivan de Zajc

2007Coreografa e regista de „Il diritto al dolce“ dello studio di danza Step by Step di Zagabria

2004/05 – Assistente per la tecnica Graham alla BSMT di Bogna

 

 

PREMI

2019 – Premio „Sarah Bernhardt“ per il ruolo di Betty in „Sunset Boulevard“

2013 – Premio dell’associazione degli artisti drammatici croati per la miglior interpretazione femminile di un ruolo secondario per „Kafka project”

2008 – Premio „Zlata Nikolic“ pre la miglior interpretazione femminile per il ruolo di Sister Robert Anne in „Nunsense“

2006 – premio „Veljko Maričić“ come miglior attrice giovane al Festival delle Piccole Scene per il

ruolo di Silvia nello spettacolo „Delitto all’isola delle capre“

2001 – 1°posto nella categoria „Duetti“ al concorso nazionale di Show Dance a Velika Gorica