Diplomirala je na Akademiji dramske umjetnosti 2006. godine. Članica je ansambla Hrvatske drame HNK Ivana pl. Zajca od 1. srpnja 2009. Od 2013. godine vanjska je umjetnička suradnica na kolegiju Gluma pri Studiju Gluma i mediji Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci. Radila je s brojnim kazališnim redateljima (Oliver Frljić, Tomi Janežič, Eduard Miller, Andraš Urban, Ivica Buljan, Ana Tomović, Kokan Mladenović, Dalibor Matanić, Boris Bakal…). Glumila je u brojnim filmovima i serijama, a za ulogu Ive u kratkometražnom filmu „Munja” Radoslava Jovanova Gonze nagrađena je kao najbolja glumica na Festivalu kratkih igranih filmova Transilvania shorts 2016. Dobitnica je niza nagrada za predstavu „Turbofolk” Olivera Frljića, među kojima su 14. JPF Međunarodni festival bez prijevoda u Užicama, Nagrada „Ardalion” za najbolju mladu glumicu; Nagrada „Avdo Mujčinović“ lista „Politika“ za najboljeg mladog glumca/glumicu 2010.; Teatar Fest „Petar Kočić” 2010. Banja Luka, Nagrada za najbolju glumicu; Festival mediteranskog teatra 2011. Purgatorije Tivat, Nagrada za glumačku bravuru. Potom je nagrađena za ulogu u predstavi „Crnac” u režiji Tomija Janežiča na 20. Marulićevim danima, 2011. Nagradom „Marul” za najbolje glumačko ostvarenje, a na 18. Međunarodnom festivalu malih scena Rijeka 2011. Nagradom za najbolju mladu glumicu za ulogu u predstavi „Život lude” redatelja Davida Doiashvilija.
Svojim najvećim ostvarenjem smatra rad s Petim ansamblom, izvedbeno inkluzivnom grupom.


Uloge u HNK Ivan pl. Zajc

  • Dječak – “Velika Tilda”, W. Shakespeare, r: Nenni Delmestre, 2000.;
  • Maja – “Nedjeljni ručak”, Ivica Prtenjača, r: Tomica Pavković, 2007.
  • Jelena – “Turbofolk”, Oliver Frljić, r: Oliver Frljić, 2008.;
  • Ona – “Crnac”, Tatjana Gromača, r: Tomi Janežić, 2009.;
  • Pudlica –”Škrtac”, J. B. Moliere, r: Oliver Frljić, 2009.;
  • Kor – “Med+pepeo iznad ponora”,Christelle Harbonn, François-Michel Pesenti (po motivima Eshila, Sofokla i Euripida), r: François-Michel Pesenti, 2009.;
  • Pepeljuga –”Opća bolnica”, Hristo Bojčev, r: Matjaž Latin, 2009.;
  • Lizistrata – “Lizistrata”, Aristofan, r: Robert Alfodi, 2010.;
  • Zora – “Da je proklet Kam”, prema motivima Kamova Lary Zappia, r: Lary Zappia, 2010.
  • Jimmy II, prosjak, policajac – “Opera za tri groša” Bertol Brecht, Kurt Weill, r: Eduard Miler, 2010.;
  • Irina – “Tri sestre” Antun Pavlovič Čehov; r: Eduard Miler, 2011;
  • Aba, konobarica – “Baba Jaga je snijela jaje” Dubravka Ugrešić; r: Ivica Buljan, 2011;
  • Hadami – “Sjajno mjesto za nesreću” Damir Karakaš, r: Dalibor Matanić, 2011.;
  • Pokojnik, dio Coctaila – “Diskretni šarm buržoazije” Prema motivima istoimenog filma Luisa Bunuela, r: Staša Zurovac, 2011;
  • Yinhu – “Život lude” Ryunosuke Akutagawa, r: David Doiashvili, 2011;
  • Anđeo – “Dabogda te majka rodila” Vedrana Rudan, r: Tatjana Mandić Rigonat, 2012.;
  • Vilenjak Puk, Filostrat – “San ivanjske noći” William Shakespeare, r: David Doiashvili, 2013;
  • Više uloga – “Hrvatsko Glumište” Oliver Frljić/Marin Blažević, r: O. Frljić, 2014
  • Liječnica – “Don Quijote” M. de Cervantes, r: Kokan Mladenović, 2014.;
  • Tereza– “Amerika” franz Kafka; režija: Janusz Kica, 2014.;
  • Ana – “Zajedno” po motivima filma Lukas Moodyssona, r: Matjaž Latin, 2014.;
  • Kći – “Nad grobom glupe Europe” Milan Marković, po motivima M. Krleže, r: Sebastian Horvat, 2015
  • Više uloga –”Trilogija o hrvatskom fašizmu”, Oliver Frljić/Marin Blažević, r:Oliver Frljić, 2015.;
  • Više uloga – “Životinjska farma” G. Orwell, r: Andraš Urban, 2015.;
  • Više uloga – “Vincent” Olja Lozica, r: Olja Lozica, 2015.;
  • Behemot, Kajfa – “Majstor i Margarita”, M. Bulgakov, r: Selma Spahić, 2016.;
  • Pentesileja – “Kasandra”, C. Wolf, r: Nada Kokotović, 2016.;
  • Dvorska luda – “Labuđe jezero” P. I. Čajkovski, r: Staša Zurovac, 2017.;
  • Andrew Stuart (inžinjer), Sir Francis Cromarty (general engleske vojske), sudac, Proctor, Henrietta (žena kapetana Speedyja) – “Put oko svijeta za 80 dana” Jules Verne, r: Matjaž Pograjc, 2017.;
  • Helena – “Jesenja sonata”, Ingmar Bergman, režija Ana Tomović, 2017.;
  • Bogorodica i Sonja (asistentica) – “Michelangelo” Milan Marković po motivima M. Krleže, r: Sebastijan Horvat, 2018.;
  • Vlado – “Voda”, V. Nazor, r: Matija Ferlin, 2018.;
    Monodrama – “Down, by low “, M. Čuljak, r: Mila Čuljak, 2018.;

Uloge izvan HNK Ivan pl. Zajc

Uloge u drugim kazalištima u Hrvatskoj:

  • Koautor i izvođač – “Olakšanje-relief”, r: Fritz Vogels i Žak Branko Valenta, 2002., Summer academy MAPA Berlin i Udruga za scenske umjetnosti Prostor +, Rijeka,
  • Koautor, izvođač i autor instalacije – “Trsatske stube” mentor-koautor: Žak Branko Valenta, 2003., kazališni projekt na specifičnoj lokaciji, Prostor +, Rijeka;
  • Pripovjedač i izvođač – “Kafka 3” po motivima Kafkinog Preobražaja, r: Borna Baletić, 2003., Institucija Zagreb;
  • Jere – “TIRZA ili slast na ustima šumskog demona” Damir Zlatar Frey, r: Damir Zlatar Frey, 2004., GDK Gavella;
  • Puma, kor – “Doktor Dolittle”, Hugh Lofting, r: Boris Kovačević, 2004., Zagrebačko kazalište mladih ZeKaeM;
  • Pripovjedač –”Šaljive narodne priče”, narodne priče, r: Swy Skup, 2005., Dječje kazalište Smješko, Zagreb,;
  • Djevojčica– “Igra” po motivima istoimenog animiranog filma Dušana Vukotića, r: Mario Kovač, 2005., Dječje kazalište Dubrava, Zagreb;
  • Dječak Olaf – “Stupovi društva”, Henrik Ibsen, r: Tomislav Pavković, 2005., GDK Gavella;
  • Izvođač – “Ex-pozicija” – operacija grad II dio, Jelena Lopatić, r: Boris Bakal, 2005., Bacači sjenki, Zagreb;
  • Izvođač i koautor – “Dantonova smrt”, Georg Buchner, r: Oliver Frljić, 2005., ADU i Banana Guerilla, Zagreb;
  • Mala – “Zapadni kolodvor”, Ksenija Zec, r: Ksenija Zec, 2006., Mala, Teatar Exit, Zagreb;
  • Izvođač, koautor – “DDR-Dobrodošli u Rijeku”, Žak Valenta, r: Žak Valenta, 2006., kazališni projekt na specifičnoj lokaciji, Udruga za scenske umjetnosti Prostor +, Rijeka;
  • Pingvini – “Pingvini ne znaju ispeći kolač sa sirom”, Ulrich Hub, r: Damir Mađarić Perković, 2006., Dječje kazalište Dubrava, Zagreb;
  • Trbonja – “Dugonja, Trbonja i Vidonja”, Karel Jaromir Erben, r: Franka Perković, 2006., Dječje kazalište Dubrava, Zagreb;
  • Jelena – “Gdje je nestao Božo B?”, O. Lozica, r: Olja Lozica, 2007., Teatar ITD, Zagreb;
  • Izvođač – “Odmor od povijesti”, B. Bakal, r: Boris Bakal, 2008., Bacači sjenki, predstava i instalacija u urbanom prostoru u suradnji s knjižnicom “Bogdan Ogrizovic” , Zagreb;
  • Oko – “Metak za sve”, Dušan Spasojević, r: Nemanja Ranković, 2010., HKD Teatar Rijeka;
  • Glasnik – “Kralj Edip”, Sofoklo, r: Eduard Miler, 2011., Dubrovačke ljetne igre;
  • Narator – “Obrana Sokratova”, Prema Platonovu izvorniku, r: Tomi Janežič, 2013., Dubrovačke ljetne igre;
  • Jelena-vodič – “Otac hrabrost”, Boris Bakal, r: Boris Bakal, 2013., Dubrovačke ljetne igre;
  • Aleksandra, Gordana – “Aleksandra Zec”, Olivera Frljića, r: Olivera Frljića, 2014., HKD Teatar Rijeka;
  • Zborovođa,susjeda –”Antigona-2000 godina kasnije”, Sofoklo, r: Lenka Udovički, 2015., Ulysses kazalište, Tvrđava Minor,Mali Brijun,

Uloge u inozemstvu:

  • Mopsos – “Argonaut 2000”, r: Pedro Alvarez Ossorio, 2000., , Instituto Internacional del Teatro Mediteraneo, Madrid

Nastupi u filmovim:

  • Julija – “Što je muškarac bez brkova” igrani film, r: Hrvoje Hribar, 2005., produkcija: FIZ PRODUCTION d.o.o., HRT, Hrvatski filmski savez, VIZIJE SFT d.o.o.;
  • Veronika – “Snivaj, zlato moje” igrani film, r: Neven Hitrec, 2005., produkcija: HRT, Interfilm produkcija d.o.o.;
  • Lidija – “Čovjek ispod stola” igrani film, r: Neven Hitrec, 2009.;
  • Vesna – “Otpadnici” kratki igrani film, r: Petar Orešković, 2009., produkcija ADU, Zagreb ;
  • Pacijentica– “Ljudožder vegeterijanac” igrani film, r: Branko Schmidt, 2012., produkcija Telefilm;
  • Iva– “Zagrebačke priče vol. 3” omnibus igrani dugometražni, žanr drama, epizoda omnibusa “Munja“, r: Radoslav Jovanov Gonzo, 2015.; produkcija Propeler Film; koprodukcija Alka film, Zagreb Film Festival;
  • Vilenjak– “Anka” prema romanu “Anka Brazilijanka” Mate Lovraka, dugometražni igrani film za djecu, r: Dejan Aćimović, 2016., produkcija DA film (HR), koprodukcija 13 Production (FR), Cantos Bros (FR), Hrvatska radiotelevizija (HR);

Televizija:

  • Nora Norčić – “Nora Fora” interaktivna, animirana igra za mlade (prema licenci danskog animiranog studija TV Animation), r:, 2004./2005./2006./2007., HRT Zagreb;
  • Ljerkaica – “Žutokljunac” dječji program, emisija u živo, r:, 2005./2006./2007., HRT Zagreb;
  • Tina – “Kazalište u kući” humoristična serija, r: Robert Orhel, Tomislav Rukavina, 2006./2007., HRT Zagreb;
  • Božena – “Cimmer fraj” sitcom, r: Pero Orešković, Silvio Jasenković, 2006., Nova TV Zagreb;
  • Gost u epizodi “Prosidba”, uloga: Alma – “Luda kuća” humoristična serija, r: Danilo Šerbedžija, 2006., Nova TV Zagreb;

Režija:

  • “Zoe” autor Damir Miloš, izvedba Kazališna radionica Malik, Rijeka, premijere 11. i 12. ožujka 2008., HKD teatar, Rijeka; nominacija zanajbolju režiju 48. festivala hrvatskih kazališnih amatera u Kastvu, te posebno priznanje 48. festivala hrvatskih kazališnih amatera u Kastvu “za radost i svježinu igre s nizom stilskih i maštovitih rješenja“.
  • “Neobično dijete”, kazališna predstava inspirirana zbirkom pjesama Tima Burtona The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories; režija Jelena Lopatić i Jasmin Mekić; izvedba Kazališna radionica Malik, Rijeka, premijere 7.i 8. ožujka 2009., HKD teatar, Rijeka; predstava sudjeluje: ožujak 2009., Zagreb, Dječje kazalište Dubrava; svibanj 2009., Sisak, Gradsko kazalište-Dom kulture Sisak (Kristalna Kocka Vedrine), 11. međunarodni festival dječjih kazališta Maslačak. Obnova predstave “Neobično dijete” s novom generacijom polaznika Kazališne radionice Malik,premijera 16.5.2016.

Nagrade i priznanja:

  • Posebno priznanje HNK Ivana pl. Zajca za najbolji glumački par sezone 2007./2008.,Jelena Lopatić i Alen Liverić za uloge Jelene i Alena u “Turbofolk” Olivera Frljića, u režiji Olivera Frljića, 2008.;
  • Zlata Nikolić, Nagrada Hnk Ivan pl. Zajc – najbolja ženska uloga u sezoni 2008./2009.- za ulogu Ona u “Crnac”, Tatjane Gromače, u režiji Tomija Janežića, 2009.;
  • Specijalna nagrada Ardalion, te nagrada Ardalion za najboljeg mladoga glumca, 14. JPF, Međunarodni festival bez prijevoda (13.-20. travnja 2010.) Festival u Užicama, Srbija , za ulogu Jelene u “Turbofolk”, Olivera Frljića, u režiji Olivera Frljića, 2010.;
  • Avdo Mujčinović, nagrada koju dodjeljuje list “Politika” za najboljeg mladog glumca/glumicu, za ulogu u “Turbofolk”, Olivera Frljića, u režiji Olivera Frljić na 14. JPF, Međunarodni festival bez prijevoda (13.-20. travnja 2010.) Festival u Užicama, Srbija;
  • Marul 20 . Marulićevi dani 2010. za ulogu Ona u “Crnac”, Tatjane Gromače, u režiji Tomija Janežića, 2010.;
  • Nagrada za najboljeg glumca-glumicu , Teatar Fest “Petar Kočiš” 2010. ,Banja Luka, za ulogu Jelene u “Turbofolk”, Olivera Frljića, u režiji Olivera Frljića, 2010.;
  • Nagrada za najboljeg glumca-glumicu, 18. Međunarodni festival malih scena, 2011., za ulogu Jinhua u “Život lude” Ryunosuke Akutagawa, u režiji David Doiashvilia, 2011;
  • Nagrada za glumačku bravuru, 6. festival Mediteranskog teatra Purgatorije 2011, za ulogu Jelene u “Turbofolk”, Olivera Frljića, u režiji Olivera Frljića, 2011.;
  • Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015: za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića, u režiji Olivera Frljića, za ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozice, u režiji Olje Lozice te za ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána, 2015;
  • Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2017./2018.: za ulogu Vlade u “Voda” Vladimira Nazora u režiji Matije Ferlina te ulogu u predstavi “Down by law” Mile Čuljak, u režiji mile Čuljak, koja je ujedno proglašena najboljom predstavom sezone